Poznaj mnie

Nazywam się Iwona Wojtasik. Jestem liderką, coachem, nauczycielką i mentorką. Od 18 lat uczę, wspieram w rozwoju, trenuje i i facylituje ludzi. Począwszy od dzieci  z różnymi zaburzeniami, przez rodziców, specjalistów, trenerów, psychologów, terapeutów, którzy wspierają innych w ich drodze. Dzięki tym doświadczeniom wiele dowiedziałam się o człowieku, jego funkcjonowaniu, trudach i przeciwnościach. Ich lękach, oporach, ale też drzemiącej w każdym mocy i potencjale. Dowiedziałam się też wiele o sobie, o relacjach, pasji i podążaniu za swoją intuicją i sercem. Podejmując wyzwania, doświadczając bólu i radości, zwątpienia i wiary w siebie, wzlotów i upadków, wciąż od nowa stawałam  mocno na swojej ścieżce, mówiąc  głośno o szacunku, miłości  do siebie i tego co robię. O naszej kobiecej wrażliwości i intuicji, której moc jest po stokroć większa niż jakiekolwiek narzędzie. 8Zamknij oczy i posłuchaj swojego serca, a będziesz wiedział/a którędy iść…..

Doświadczenie: Moje Know-How

Posiadam ponad 17 letnie doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi i osobami dorosłymi.

Poprowadziłam ponad 500 szkoleń, kursów, warsztatów rozwojowych i specjalistycznych oraz grup wsparcia. Ponadto dziesiątki programów długoterminowych (półrocznych i rocznych).

Pracowałam indywidualnie i grupowo z ponad 1000 klientów. Mam za sobą ponad 2 tysiące godzin pracy indywidualnej z klientem.

Przeszłam około 4 letni proces własnej psychoterapii i terapii traumy. Pracowałam z uzdrawianiem rodowym, pokoleniowego bólu i ograniczających wzorców Pozostaje w stałej superwizji i mentoringu.

Przez cały okres mojej pracy z ludźmi,   ponad 17 lat praktyki,  staram się  regularnie korzystać z sesji mentoringowych,  superwizji,  psychoterapii i feedbacku mojej pracy.

Kat Houghton PhD
https://www.ritesofpassagecouncil.org/fireside-inspirations/2021/meet-your-guide-kat-houghtonhttps://
kitcaster.com/kat-houghton/

Pierwsza moją (siostrą w podróży)Mentorką, przy któremu mogłam oglądać własną pracę z klientami była Kat Houghton PhD. Nasza praca trwałą ponad ponad 7 lat.  Była moją pierwszą nauczycielką, inicjacją do innego świata, spotkaniem duszy i przewodniczką. Magia tego spotkania, zawsze mnie porusza. (może kiedyś opiszę na blogu naszą podróż). Ona nauczyła mnie dbania o jakość, rzetelność uczciwość i transparentność, tego co robię.   Pod jej superwizją i mądrością uczyłam  się pracy z ludźmi. Zawsze będę ją nosić i jej nauki  głęboko w moim sercu i duszy.

Komala Amorim
https://www.komalaamorim.com/

Kolejna ważna kobieta/ Mentorką  w moim życiu, to Koala Amorim Z Komala pracuję, już prawie 3 lata. Z czasem stała się dla mnie siostrą przewodniczką, nauczycielką i mentorką.

To ona otworzyła moje serce i nauczyła mnie czuć, poddawać się i otworzyć się na swoją wrażliwość. Dzięki pracy w obszarze duchowości, kobiecości, ale też uzdrawiania traumy i rodu mogłam w pełni poczuć swoje ciało, emocje i to wszystko co się we  mnie dzieje.  Dzięki niej mogłam głębiej i lepiej zrozumieć i poczuć swoich klientów. Staram się regularnie korzystać z superwizji i feedbaku u Komali i pozostawać z nią w stałym kontakcie.

Certyfikacje i Szkolenia.

Relational Life Institut Terry Real
– Multigenerational Trauma
– Relational Life Therapy Level 1
– Working with Men 
– Working Grandiose Women, Shut Down Men 
-Making Love Work
-Working With Infidelity In Couples Therapy 

Neuroplasticity: Rewiring The Brain After Trauma with Dr. Diane Poole Heller and Lisa Wimberger

Applied Depth Practitioner Institute: 
-The Sacred Depths Transformational Practitioner Certification : Level 1
-Curriculum Lab
-Sacred Rhythms

CEOsage, Scott Jeffrey
-Shadow Trening Get to Know and Integrate Your Shadow 
-Life Path Builder : Your Self-Development on the Path to Personal Freedom
-Methods Course essentials methods that build skills in critical areas essential for self-actualization and personal effectiveness.

Conscious Healing Self-Paced Online Course with Thomas Hübl

Women Love Power the lover archetype master class the mystic archetype Ayesha K. Faines

u-lab: Leading From the Emerging Future

-Instytut Psychoedukacji i Rozwoju: Praca z wymagającym klientem: emocje, przekonania, modele rozmów indywidualnych 
-Profil rozwoju człowiek wg.G Domana oraz Program Organizacji Neurologicznej 
-Neurofizjologiczne podstawy procesów Integracji Sensorycznej 
Deep Learning through Transformative Pedagogy

-Certificate Teacher and Trainer  Growth trough Play System
-Certificate Soul Coach
-Certificate Access the Bars: Facilitator 
-Edukatorka Artystyczna
-Pedagog Specjalny

Moja Droga 

Tutaj znajdziesz mój osobisty wpis na blogu https://iwonawojtasik.pl/moja-droga-facylitatora/

Od 10 lat prowadzę własną firmę i fundację, która obecnie ma swoją rozpoznawalną markę i uznanie w branży. To czas kiedy odkrywałam tajniki zarządzania, marketingu i wizerunku. Uczyłam się jak ważne jest stałe podnoszenie jakości usług, utrzymywanie własnych wartości pomimo trudności, niezrozumienia i braku wiary innych. Będąc w roli młodej matki, żony, kobiety biznesu, nauczyciela i trenera, szukałam odpowiedzi na pytanie: jak zarządzać własnym czasem, odpoczynkiem, rytmem oraz jak stawać się jeszcze lepszym trenerem, coachem i nauczycielem dla tych, których prowadzę? I wszystko zaczęło się układać, kiedy rozpoczęłam wewnętrzną pracę, odkrywałam tajemnice ludzkich zachowań i rozwijałam potężne umiejętności pracy z ludźmi. Nauczyłam się wtedy magicznie naginać czas do swoich potrzeb, stałam się pewna i ugruntowana w prowadzeniu innych. Znalazłam spokój i pewność, że to co robię ma znaczenie. Moje dochody zaczęły wzrastać i być adekwatne do wniesionego wysiłku, moja firm zaczęła być rozpoznawana i polecana ( bez płatnych reklam i sztuczek marketingowych). A ja poczułam się na miejscu, głęboko połączona ze swoją Prawda, Uczciwością i Odwagą. Jestem jedną z pierwszych osób w Polsce, która wprowadziła nowe podejście w wychowaniu i terapii dzieci z zaburzeniami, ucząc specjalistów, nauczycieli, terapeutów i rodziców czym jest relacja ze sobą i innymi. Jak nasza wewnętrzna praca wpływa na relacje, pracę i życie. Mówiłam, kiedy inni jeszcze nie mówili. Stałam w odwadze osobistego i publicznego wyrażania własnych wartości i prawdy. Pokazuję innym, że można inaczej. Moje doświadczenie obejmuje: 10 lat zarządzania i prowadzenia własnego biznesu. 10 lat prowadzenia szkoleń, kursów i warsztatów stacjonarnych i online, co przekłada się na setki godzin pracy z grupą. Tworzenie programów rozwojowych dla grup i klientów indywidualnych. 17 lat doświadczenia w pracy indywidualnej z klientem (, rodzice, terapeuci, psychologowie, nauczyciele…), ucząc ich jak wspierać tych których wspierają w radzeniu sobie z lękiem, żalem, samoregulacją, stresem, traumą, organizacją czasu itp. ucząc jak budować silne podstawy głębokiej relacji oraz jak tworzyć zespoły. 15 lat pracy z dziećmi, z wyzwaniami w rozwoju w podejściu opartym na relacjach. 9 lat doświadczenia w prowadzeniu zespołów i wspierania instytucji w wprowadzaniu podejścia opartego na głębokich i uczących relacjach do swoich środowisk. To fundament mojego rozumienia ludzkiego rozwoju . Uważam, że praca z dziećmi i ich obserwacja daje największe narzędzia do zrozumienia czym jest potencjał, transformacja, szerokopojęty rozwój, osiąganie celów i zaufanie do procesu. Dało mi to nieocenione doświadczenia, wgląd w siłę relacji i zaufanie w ten proces. Ten sposób pracy jest jak balansowanie na krawędzi światów i poruszanie się między nimi. Nauczyło mnie to widzieć i słyszeć znacznie więcej niż tylko słowa

Wierzę ,że zmiana zaczyna się od nas samych a zrozumienie relacji i świata wiedzie przez świadomość samego siebie. Jako praktykujący coach, terapeutka dzieci, mentor, trenerka kobiet i mama uważam, że naszym obowiązkiem jest być w ciągłej drodze stawania się coraz lepszym w tym, co robimy. Abyśmy mogły tworzyć  świętą przestrzeń na głębokie spotkanie ze sobą i drugim człowiekiem.

Pomagam kobietom odnaleźć pewność siebie i spokój na swojej drodze zawodowej i osobistej, poprzez : 

Umiejetność tworzenia głębokich i karmiących relacji ze sobą, bliskimi i klientem. 
Sztukę zaprzyjaźniania się ze swoimi lękami.
Uznanie własnego bólu i aktywowaniu miłości do siebie, aby wiedziały jak przeprowadzić innych przez ten ból.
Odwagę wzięcia odpowiedzialności i ustanowienia własnych granic, nawet jeśli na początku wydaje się to przerażajace. 
 
Widzę to jako NASZĄ pracę, indywidualnie i zbiorowo, gdzie poprzez ponowne zdefiniowanie relacji z samym sobą, możemy uzdrawiać stare rany i torować drogę nowym wzorcom działania. Pragnę podejścia, w  który szanujemy i honorujemy to, kim jesteśmy od wewnątrz jako strażniczki życia i świętości.