Laboratorium Transformacji & Głębi - poziom 1

Laboratorium Poziom 1 to 5 miesięczna podróż, która odmieni Twoje relacje , prace i życie. W tym programie poprowadzę Cię krok po kroku przez poszczególne obszary:

własnego rozwoju i pracy wewnętrznej, tworzenia głębokich relacji osobistych i trenerskich, badań nad ludzką naturą i neurobiologią, głębokiej transformacji, poprzez poszerzenie rozumienia energetyki relacji 1:1 i grupowej.

Dzięki temu Twoja praktyka i dar będą mogły się ugruntować i osadzić, a ty poczujesz się pewną i kompetentną w prowadzeniu innych

START: 28 LISTOPADA 2022

Jako nauczyciele, terapeuci, przewodnicy, czy liderzy w swoich społecznościach,
 jesteśmy zobowiązane do ciągłego rozwoju i doskonalenia własnego warsztatu pracy.

Ten program, odmieni Twoją Pracę, Spojrzenie na Swoją Rolę i Współpracę z Ludźmi. 

Dzięki temu będziesz bardziej skuteczna, bardziej wspierająca i kochająca to co robisz, siebie w tym co robisz i ludzi, którym pomagasz oraz którzy są obok ciebie.


Wierzę, że Inni słuchają nas i ufają nam nie tylko z powodu tego, co mówimy, ale z powodu tego, Kim jesteśmy…

Te z nas, które czują wezwanie do ciągłego wzrostu, promowania zrównoważonego rozwoju , odkrywania swojej wewnętrznej mądrości i stawania w pełni własnego potencjału w prowadzeniu innych …..

….wiedzą, że muszą iść znacznie głębiej

….wiedzą, że to kim jesteśmy i co robimy nadaje kierunek innym i tworzy dynamikę nowych relacji w świecie 

…czują odpowiedzialność i i zobowiązanie jakie złożyły, otrzymując swoje dary

⚛︎ ⚛︎ ⚛︎ ⚛︎

 

Masz pytania ?  Umów się na bezpłatną sesję...

( Razem sprawdzimy czy program jest dla Ciebie. Omówimy twoje potrzeby i zobaczymy, jak nasza współpraca może Ci pomóc.
Odpowiem, też na wszystkie pojawiające się pytania.) 

Program – poziom 1

Moduł 1 : W świecie Relacji

Sercem nauczania, transformacji, coachingu czy terapii są relacje. To fundament wszystkich oferowanych przeze mnie programów. Umiejętność budowania głębokich relacji tworzy zaufanie, gotowość do podejmowania ryzyka i zmiany. To jaką tworzysz dynamikę z klientem, będzie wpływać na jego gotowość do skorzystania z Twoich propozycji i Twojej mądrości, jego otwartość i odwagę. Jeśli wiesz jak tworzyć głęboką , silną relacje szansa na zmianę jest znacznie większa. A to dlatego, że nasza obecność tworzy wyjątkową dynamikę, która wspiera klienta w budowaniu nowych wzorców. Nie żyjemy w próżni, a nasza relacja trenerska staje się częścią podróży klienta.  Najwięcej trudności i krzywdy wydarza się w niedostosowanych interakcjach i środowiskach (w dzieciństwie, a potem w życiu dorosłym), dlatego potrzebujemy zrozumieć jak najwięcej o relacjach i o sobie samym, o naszych mechanizmach i dynamikach wchodzenia w relacje. To pomoże rozwijać naszą umiejętność do tworzenia bezpieczeństwa w związkach. Głębokie relacje uczeń-nauczyciel coach-klient etc. powodują, że aktywność mózgu ucznia/ klienta synchronizuje się z aktywnością mózgu nauczyciela. Partnerzy relacji "współregulują" się nawzajem. Patricia Kuhl z University of Washington wykazała, że mózg społeczny przenika każdy proces uczenia się. "Czuję ,że ty mnie czujesz i przez to się zmieniam" W tym module nauczysz się zarządzać własna energią podczas relacji zawodowych, trenerskich czy osobistych. Wejdziemy w głąb Twoich starych programów i wzorców, aby zrozumieć jak wpływają na Twoje prowadzenie innych. Poznasz narzędzia do ciągłej transformacji siebie i klienta, przenosząc swoja pracę na znacznie głębszy, skuteczniejszy  i bardziej karmiący poziom.

Moduł 2 : Samoregulacja & Moje Centrum

Rozwijając kompetencje w zakresie własnej samoregulacji, uczymy samoregulacji klienta. Rozumiejąc nasze ciała i emocje, możemy jeszcze głębiej wspierać naszych klientów w tworzeniu zmian na poziomie komórkowym i dna. Musimy zrozumieć ,że podstawą naszej pracy jest fizyczne i emocjonalne dostrojenie się do partnera relacji. Ten rezonans teraputyczny odgrywa kluczową rolę w procesie niesienia pomocy i wsparcia. Umiejetność powracania do stanu równowagi i swobodne oscylowanie pomiędzy napięciem a rozluźnieniem, pozwala ludziom czuć się bardziej zorganizowanymi. Wtedy uczymy się odczuwać życie w całej jego pełni, poszerzając swoją pojemność na odczuwanie. Kiedy klienci pozostając w wiecznym napięciu i stresie, będąc w trybie walka/ucieczka trudno jest im z radością realizować swoje cele i wizje. Nauka bycia wewnętrznie wyregulowany daje im możliwość zaopiekowania się sobą, w każdej trudnej sytuacji i wyzwaniu W tym module zajmiemy się takimi tematami jak:

Moduł 3 : Komunikacja w Relacji

Komunikacja daje klucze do ludzkich serc i umysłów. W słowach możemy usłyszeć znacznie więcej, niż nam się wydaje, musimy wiedzieć tylko gdzie zajrzeć. Nasze twarze i ciała, wyposażone są w niezwykle złożony system transmisyjny, dający naszym rozmówcom dostęp do bieżących informacji o tym, co nas interesuje, co myślimy, co czujemy. Naukowcy szacują, że aż od 55% do 75% informacji przekazujemy na poziomie niewerbalnym, a nie w słowach, które wypowiadamy. Aby prawdziwie słyszeć i być słyszanym, potrzebujemy nauczyć się widzieć i słyszeć znacznie więcej, niż to co na powierzchni. Gdy próbujemy polegać tylko na słowach innych, umyka nam znaczna część komunikacji, szybko stracimy prawdziwy sens a sesja, współpraca staje się trudna. Komunikacja to droga dwutorowa, nie tylko ważne jest to co słyszmy, ale również, to co mówimy, jakich słów używamy i jak definiujemy rzeczy. Interakcje międzyludzkie są skomplikowane. Każdy z nas ma inny temperament, opinie, ograniczenia, przekonania, światopogląd i uwarunkowania z dzieciństwa. Jeśli się nad tym zastanowić, to niesamowite, że dwie lub więcej osób może się w ogóle komunikować. Komunikacja między dwoma osobami, odbywa się na wielu głębokich poziomach jednocześnie. Zrozumienie podstawowych zasad komunikacji, pozwoli Ci głębiej i lepiej wspierać innych w drodze do zmian, transformacji i osiągania sukcesów . Pracuj nad swoim stylem komunikacji, a Twoi klienci bedą oczarowani tym, jak ich rozumiesz i jak prawdziwie widzisz. Komunikacja buduje intymność i potrafi zaprowadzić ludzi w naprawdę głębokie zakamarki ich dusz. Poznając zasady skutecznej komunikacji podczas , relacji , nauczania, wspierania, możemy zapewnić dialog, który pomaga w rozwiązaniu problemów realizacji celów, marzeń i wyzwań. Staranny dobór słów jest podstawą skutecznej terapii, coachingu, facylitacji, nauczania czy wsparcia.

Moduł 4 : Wizja i Strategia

Realizowanie celów, pozostanie w zaangażowaniu i determinacji jednocześnie ufając temu co się pojawia, to magiczna mieszanka struktury i elastyczności . Wiedząc, jak zarządzać tymi aspektami we własnym życiu z łatwością poprowadzisz klientów do realizacji ich celów, marzeń i pragnień. Czym różni się motywacja wewnętrzna i zewnętrzna i jaki to ma wpływ na realizację naszych celów? Czym jest zaangażowanie i determinacja z jednoczesnym dbaniem o siebie i swój czas? Planowanie jest jedną z wyższych form zaangażowania. Pozwala nam obrać kierunek i ustawić właściwy kurs. Nawet jeśli zmienisz zdanie, wiesz gdzie jesteś. Planowanie i wyznaczanie celów, może też być ogromnie przyjemne i zabawne. Wiedząc jak to zrobić dobrze, wspierasz przyszłą determinację i utrzymanie zaangażowania, sensu i wewnętrznej pasji klientów i grupy. Jak planować, co wybierać i jak pozostać zaangażowanym? Wbrew pozorom, ludzie nie zawsze entuzjastycznie będą reagować na nowe pomysły, wizje i cele. Jeśli będziesz wiedziała jak trzymać przestrzeń dla energetyki nowych rzeczy, pomożesz swoim klientom dostać się tam gdzie najbardziej pragną .

BONUS: Lab. Samo- Przywództwa. Sztuka wewnętrznej Transformacji

Łagodna, ścieżka przez 8 kluczowych zasad, aby prowadzić siebie i innych w sposób uczciwy, integralny, autentyczny i czuły. Robisz to, co robisz, ponieważ zależy Ci na… zmianie życia, uczynieniu świata lepszym miejscem i wspieraniu ludzi w uwolnieniu się od narzuconego sobie więzienia własnych nawyków, lęków i przekonań… Nawet najlepsze narzędzia i najpiękniejsze rytuały nie zadziałają, jeśli nie będziesz się czuła Kompetentna, Pewna Siebie i Gotowa Zaryzykować. Wewnętrzna praca, pomaga ci awansować do poziomu Tego kim jesteś w swoim rdzeniu, to absolutnie najbardziej skuteczna metoda. Nie możesz spodziewać się prawdziwych, autentycznych, zmian dla tych, którym pomagasz, jeśli sama tego nie doświadczyłaś. Jeśli pragniemy rozwoju dla naszych klientów to, musimy dosłownie zrobić to najpierw sami. Ale, żeby wykonywać swoją pracę, do, której jesteś tutaj powołana, musisz być głęboko zakorzeniona i ugruntowana w swoim sercu, duszy i ciele. Co oznacza, że musisz wykonać niezbędną pracę wewnętrzną, aby pozostać Autentyczną, Integralną i Nienaruszoną… bez względu na wszystko. Więcej informacji znajdziesz tutaj : https://iwonawojtasik.pl/laboratorium-samoprzywodztwa/

Warsztat Wyjazdowy "Kręgi Obecności"

To intymne spotkania na żywo ,  aby w głebokiej obecności uczyć się wspierać nawzajem w poszukiwaniu nowych podejść do bieżących wyzwań związanych z życiem i pracą. TO MIEJSCE, GDZIE UCZYMY SIĘ WIDZIEĆ SIEBIE NAWZAJEM,  WYCZUWAĆ POLE, KTÓRE TWORZYMY I TO CO SIĘ Z NIEGO  WYŁANIA. WSPÓLNIE: POSZUKUJEMY mądrości wobec zagubienia, ODKRYWAMY innowacyjne rozwiązania dla coraz bardziej złożonych  problemów obecnego życia  UZDRAWIAMY głębokie zranienia, ucząc się otwierać  nasze serca, umysły i ciała na piękno relacji. Spotkanie odbywa się w Małkowie, gdzie pracujemy w otoczeniu starych dębów z przepysznym regionalnym jedzeniem wegetariańskim ,w przestrzeni pięknego pensjonatu zamkowego.

Zapisz się na kurs

Kliknij poniżej i zapisz się na kurs!