Odkrywając najgłębsze zakamarki ludzkiej duszy i umysłu

Laboratorium Transformacji & Głębi. poziom2

START : 8 Maja 2023

Jeśli jesteś gotowa, zanurkować w najgłębsze zakamarki twojego umysłu i duszy,  to jesteś we właściwym miejscu. 

Program  tworzy bezpieczną i otwartą przestrzeń dla spotkania liderek, facylitatorek, nauczycielek, uzdrowicielek etc. pragnących głębiej zrozumieć siebie i relacje,   poprzez własną wewnętrzną pracę. 

Podczas programu,  będziemy eksplorować obszary własnego rozwoju,   jak i  rozwoju klienta,  oraz  różne połączenia zachodzące pomiędzy nami, zanurzając się w podświadomość i tajemnicę.  

Rozwój jest drogą, którą wybieramy. Jest zobowiązaniem do niekończącej się podróży.
To proces ” stawania się” oparty na świadomości, że zawsze jest coś w nas do odkrycia. 

Jeśli jesteś gotowa, zanurkować w najgłębsze zakamarki twojego umysłu i duszy,  to jesteś we właściwym miejscu. 

Program  tworzy bezpieczną i otwartą przestrzeń dla spotkania liderek,  facolitatorek, nauczycielek, uzdrowicielek etc. pragnących głębiej zrozumieć siebie i relacje, poprzez własną wewnętrzną pracę. 

Podczas programu,  będziemy eksplorować obszary własnego  rozwoju,   jak i  rozwoju klienta,  oraz  różne połączenia zachodzące pomiędzy nami, zanurzając się w podświadomość i tajemnicę

Trening jest podstawą rozwoju i osiągania postępów. Nasza praca  wymaga równowagi, pomiędzy  strukturą i skupieniem zorientowanym na cel a swobodnym przepływem, głębokim słuchaniem klienta,  improwizacją i podążaniem.

Laboratorium Głębi to podróż do nieznanych części siebie, aby odzyskać i zintegrować to co utracone, wygnane i zapomniane. Po tym programie twoje relacje z innymi,  staną się okazją do głebokiej transformacji i aktywowania ogromnej energii życia i potencjału a Ty odkryjesz, że…

… Ucząc się zaprzyjaźniać z własnymi lękami oswajamy nasze demony, zapraszając je do współpracy.  

… Akceptując i kochając nasze mniej błyskotliwe części,  zyskujemy sztukę transformacji cienia w blask i moc.

… Rozumiejąc, czym jest opór zyskujemy szansę na ustawiczny rozwój.

To wszystko sprawia ,że świat materii i ducha zaczyna się przenikać, a my kawałek po kawałku  odkrywamy tajemnicę życia. 

“Przekształcając swoje ukryte części  w mądrość a mądrość w moc zmieniamy siebie, relacje i świat”

Zapisz się na kurs

Moduł 1 : Lęk i Opór

Lęk ma różne natężenia i odcienie, tak jak smutek czy złość. Jeśli nie wiemy, jak go oswoić i wydobyć na powierzchnię, może stać się jedną z największych przeszkód w rozwoju, transformacji i osiąganiu sukcesów twoich i tych , których prowadzisz . Kiedy lęk działa z ukrycia, generuje opór a wtedy zaczynamy sabotować nasze projekty, plany i marzenia. Mamy uczucie, że nigdy nie dostaniemy tego, czego naprawdę chcemy a za zakrętem czai się tylko niebezpieczeństwo a nie możliwości. ! Odmawiamy sobie pozwolenia na bycie odważnymi, kurczymy się i utykamy w życiu, relacjach i sytuacjach. Będąc w objęciach lęku/strachu skupiamy się na wizjach, jakie maluje przed nami nasza wyobraźnia w niezliczonych formach. . Myślimy o tym, że coś się stanie, nie wiedząc dokładnie, co by to miało być. Spędzamy życie próbując z nim walczyć, ignorować go, obezwładniać i uniknąć. Ale jeśli jesteś człowiekiem odczuwasz lęk. Lęk towarzyszy nam, kiedy robimy coś nowego, innego, doświadczamy zmian w życiu, coś tracimy albo zyskujemy, kiedy wchodzimy na nową ścieżkę życia, nowy etap , kiedy tracimy kontrolę, itd . Lęku nie możesz też , ominąć, stłumić lub udawać, że go nie ma. Lęk trzeba wydobyć na światło, uznać go, pooglądać i oswoić . Jeśli wiesz, jakich narzędzi użyć w lęku masz okazję zobaczyć transformację i zmianę. Możesz wydobyć z niego moc do aktywowania swojej Wojowniczki. Nasze lęki , obawy i strachy mogą okazać się trampoliną, do nowego zrozumienia, jakości i zmian w naszym życiu, W tym module

Moduł 2 : Cień

„Dopóki nie uświadomisz sobie nieświadomości, będzie ona kierować Twoim życiem i nazwiesz je przeznaczeniem”. - Carl Gustav Jung. Zawsze stoi tuż za nami, po prostu poza zasięgiem wzroku. W każdym bezpośrednim świetle rzucamy cień. Cień jest psychologicznym terminem na wszystko, czego nie widzimy w sobie jest "ciemną stroną" naszej osobowości, Zaprzeczamy w sobie wszystkiemu - temu, co postrzegamy jako gorsze, złe lub niedopuszczalną część nas. Wszystko, co jest niezgodne z naszą wybraną świadomą postawą wobec siebie, schodzi na tę ciemną stronę. Większość z nas dokłada wszelkich starań, aby uchronić swój wizerunek przed czymś niepochlebiającym lub nieznanym. Łatwiej jest więc zobaczyć czyjś cień, przed uznaniem własnego cienia. Obserwowanie cienia  pomaga  zrozumieć, jak możemy okazywać dary w jednej dziedzinie życia, pozostając nieświadomym złego zachowania w innych dziedzinach. Każdy człowiek jest na to podatny. Praca z  cieniem jest niezwykle satysfakcjonującym, ale i wymagającym procesem. Odkrywanie cienia przenosi naszą wewnętrzną pracę na najgłębszy poziom i prowadzi  do znacznie  większej autentyczności, kreatywności, energii i osobistego przebudzenia. Ten introspekcyjny proces jest niezbędny do osiągnięcia dorosłej dojrzałości (co jest rzadkością w większości przypadków). Sprawdźmimy, czym jest cień i jak powstaje , jak się wyraża poznamy techniki które pozwolą nam odkryć nasz własny cień i tych których prowadzimy .

Moduł 3 : Żałoba, Odpuszczanie , Strata

….Wszystko to, co nie zostało ukończone jest skazane na powtórzenie, aż się dopełni…. Tak niewiele o niej się mówi . Tak bardzo, jej pierwotne znaczenie zostało zniekształcone przez naszą kulturę a przechodzenie przez nią błędnie oceniane. Przeżywana w samotności z poczuciem wstydu i winy prowadzi ludzi do izolacji i wykluczenia. Ten moduł ma formę wyjazdową . Na trzy dni z dala od codzienności zanurzymy się w proces okrywania i oglądania żalu , smutku i straty. Dlaczego razem i na żywo? By prawdziwie odkryć, czym jest... Wspólnota, Krąg i Rytuał w procesie przechodzenia żałoby. Aby pomóc swoim klientom zrozumieć i przejść proces żałoby i pogodzić się emocjonalnie z tym co utracone, potrzebujesz najpierw dosłownie zrobić to sama. Jak to jest zanurzyć się w ciemność , tajemnicę , zaufanie. Często pierwszą rzeczą , którą musimy zrobić w pracy z klientem zanim przejdziemy do planowania , ustalania celów i radosnego działania, to pomóc im pogodzić się emocjonalnie z tym co gotowe jest do puszczenia, i dopełnić ból starty. Czym jest emocjonalne pogodzenie się ze startą? Dopełniając to co, nie zostało ukończone, uwalniamy ukryte pokłady energii i siły życiowej. Potrzebujemy zrozumieć ten etap życia i nauczyć się w nim poruszać, aby wspierać siebie i innych w przechodzeniu przez zmianę , stratę i symboliczną śmierć. Podczas tego modułu się :

Moduł 4 : Cykle i Rytmy w Pracy i Życiu

Jak pracować i żyć według własnego rytmu ? To jedo z podstawowych wyzwań współczesnego świata. Coraz więcej osób odkrywa, że coś jest nie tak, ze sposobem, w jaki wykorzystujemy naszą energię. Wobec plagi wypaleń zawodowych, rywalizacji , nadmiaru zajęć i pośpiechu, jesteśmy wezwani do refleksji nad tym, jak traktujemy nasze ciała i nasze rezerwy energii. Wykorzystanie mądrości i mocy, jaka płynie z tych naturalnych cykli, może pomóc nam powrócić do równowagi . Korzystają z lekcji natury i synchronizacji z cyklami mamy szanse na realizację panów i sukcesu na własnych warunkach, w zgodzie z naszą prawdziwą naturą i własnym rytmem. Każdy cykl charakteryzujące się poszczególnymi fazami : inicjacją, wzrostem, obfitością i wreszcie odpoczynkiem. Kiedy zaczynamy rozumieć, że sekretem wzrostu jest patrzenie na niego w sposób cykliczny (zamiast jak na proces liniowy), mamy dostęp do potężnego narzędzia. Twoje życie nabiera głębszego znaczenia, stajesz się bardziej efektywna i realizująca swoje cele , czujesz się bardziej spokojna, uziemiona i zsynchronizowana . I wiesz jak wspierać innych na znacznie głębszych i zaawansowanych poziomach.

BONUS: Głebokie Brzenie. Praca z Grupą

Jak już wcześniej mogłaś przeczytać, sercem nauczania i prowadzenia innych są relacje, zarówno te 1:1, jak i w grupie. Kiedy zaczynasz prowadzić programy grupowe, często okazuje się to nielada wyzwaniem. Jak połączyć strukturę i podążanie za potrzebami grupy ? Jak ułożyć treści, aby wspierały proces ? Jak poprowadzić warsztaty i szkolenia, które będą wyjątkowe i oddadzą w pełni Twoje blaski i dary? Zbudowanie zaufania, bezpieczeństwa i silnego kontenera, jest fundamentem pracy w grupie. Zarządzanie energią, pozwala na podążanie za procesem i improwizacje. Sercem są dobrane odpowiednio treści i ćwiczenia, aby uczestnicy byli zaangażowani i otrzymali to, czego potrzebują najbardziej. Ten moduł składa się z 2 części. W pierwszej części, podzielę się z Tobą swoim 15 letnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, warsztatów, i spotkań grupowych. Będziemy uczyć się zarówno umiejętności facylitaorskich, jak zarządzania własną energią i energią grupy. Pokaże Ci, jak używać struktury i flow podczas prowadzenia warsztatów, ,szkoleń czy spotkań oraz czym jest proces i jak mu zaufać. Dowiesz się o elementach tworzenia przestrzeni, w której każdy będzie czuł się uprawomocniony do bycia częścią procesu i zajęcia swojego miejsca, poprzez wyrażenie własnej indywidualności. Druga część pracy będzie bardziej iduwidualna i bardzo praktyczna. Przy moim wsparciu będziesz miała okazję stworzyć wyjątkowy i unikalny program warsztatowy. Program, który będzie Twoją wizytówka i głęboko odda twoje jedyne w swoim rodzaju przywództwo, wsparcie i nauczanie. Aktywujemy również wewnętrzne archetypy, abyś mogła wykorzystać w pełni nową energię do kreowania i tworzenia. Więcej informacji znajdziesz tutaj....